چهارشنبه
۲ مرداد , ۱۳۹۸
کد خبر : 16
۱۸:۱۶:۵۶ - یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵
عابدینی: آقای طاهری از شما به جرم نشر اکاذیب شکایت کنیم، پاسخی دارید؟

عابدینی: آقای طاهری از شما به جرم نشر اکاذیب شکایت کنیم، پاسخی دارید؟

سرپرست سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال و عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ می‌گوید که سرپرست باشگاه پرسپولیس مسائلی را مطرح کرده که می‌توان از او به جرم نشر اکاذیب شکایت کرد. امیر عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص اظهارات طاهری مبنی بر اینکه روی امضای او و نماینده باشگاه استقلال دست‌نوشته دیگری ...

سرپرست سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال و عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ می‌گوید که سرپرست باشگاه پرسپولیس مسائلی را مطرح کرده که می‌توان از او به جرم نشر اکاذیب شکایت کرد.

امیر عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص اظهارات طاهری مبنی بر اینکه روی امضای او و نماینده باشگاه استقلال دست‌نوشته دیگری چسبانده‌اند، گفت: ما بَیّنه داریم که این حرف‌ها بی‌ربط است. اگر مستندات نداشته باشیم به آقای طاهری می‌گوییم تمام حرف‌های شما مانند همین حرف درست است. ما بَینه داریم که طاهری دروغ می‌گوید.

وی درباره اینکه سرپرست باشگاه پرسپولیس اعلام کرده سامانه هواداری سازمان لیگ غیرقانونی است و این سامانه قصد تقابل با سامانه هواداری سه باشگاه پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی را دارد، اظهار داشت: مگر وحی منزل شده که فقط سه باشگاه باید با سامانه هواداری قرارداد داشته باشد؟ شما قرارداد بسته‌اید و سازمان لیگ هم با جای دیگری قرارداد بسته است. شما با یک شخص قرارداد بسته‌اید که پول سامانه به حساب شخص می‌رود و بعد به این باشگاه‌ها می‌رسد و ما با یک ارگان قرارداد بسته‌ایم، نه با شخص! حالا آیا قراردادی که شما بسته‌اید قانونی است؟ با چه استنادی فکر می‌کنید باشگاه‌های دیگر حق ندارند سامانه هواداری داشته باشند؟ سامانه شما یک سال کار کرده و کلی از هواداران به این سامانه پول واریز کرده‌اند.

سرپرست سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال و عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ ادامه داد: شما ادعا می‌کنید که سامانه هواداری سازمان لیگ جدید است و شما قدیمی هستید، اما ما که قبل از این سامانه‌های مختلفی داشتیم و امسال هم با سامانه جدید و با یک تشکیلات قرارداد بسته‌ایم. سازمان لیگ با جایی قرارداد بسته که مجمع آن و سیستم آن مشخص است. هیچ‌وقت هم وزارت ورزش یا جای دیگری به ما نگفته بود که با این تشکیلات قرارداد نبندیم، اما از سمت وزارت ورزش به ما گفته بودند با کسی که شما قرارداد بسته‌اید، قرارداد نبندیم.

عابدینی با بیان اینکه تمام سامانه‌ها مربوط به اپراتورهاست، تصریح کرد: با قید محکم می‌گوییم که ما قرارداد هواداری با شما امضا نکرده‌ایم و قرارداد ما با اپراتور است که باید قرارداد هواداری را باید با باشگاه‌ها امضا کند. حالا هم سه باشگاه دیگر سامانه هواداری خودشان را دارند و سامانه سازمان لیگ هم برای دیگر تیم‌های لیگ برتری است. ما خواستیم که سامانه هواداری آنها دیگر تیم‌ها را هم پوشش بدهد، اما آنها گفتند اگر سامانه ما بخواهد دیگر تیم‌ها را پوشش بدهد، سامانه سازمان لیگ باید تعطیل شود و پولی هم که به دست می‌آید را ما باید تقسیم کنیم.

وی با اشاره به عضویت علی‌اکبر طاهری در هیئت مدیره شرکت توسعه و تجهیز گفت: شما (طاهری) چون به شرکت توسعه و تجهیز نزدیک هستی، تبلیغات ورزشگاه را برای خودت می‌کنی! از طرف دیگر برند باشگاه پرسپولیس را که دولت حاضر نشد ۳۳۲ میلیارد بفروشد، به یک فرد داده‌ای؟ حالا که خیلی اتفاقات مشخص شده، چرا سکوت کرده‌اید؟ چرا اجازه عضویت در این سامانه را به دیگر باشگاه‌ها ندادید؟

سرپرست سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال یادآور شد: من ۱۱،۱۲ جلسه با علی‌اکبر طاهری و پندار توفیقی داشتم و هزار راه تعاملی ارائه کردم، چون این تأکید تاج بود که بهتر است تعامل کنیم، اما اکنون که همه صورتجلسه‌ها موجود است و آقایان آن را امضا کرده‌اند، طاهری می‌گوید که ما صورتجلسه‌ها را جعل کرده‌ایم. آقای طاهری اگر ما اگر شکایت کنیم که شما نشر اکاذیب می‌کنید، می‌توانید پاسخ بدهید؟ چرا می‌گویید که سامانه هواداری سازمان لیگ غیر قانونی است. آیا این فرار رو به جلو نیست؟ به طور مثال آقایان ممکن است دو شغله باشند و قانون اجازه ندهد آنها مشغول فعالیت دیگری شوند و حالا این کارها را انجام می‌دهند. شاید هم چون دوره وزارت ورزش در حال پایان است، این آقایان دست و پا می‌زنند تا برای خودشان جایگاهی درست کنند، اما دوره این کارها تمام شده و این نقشه‌ها نیز منسوخ شده است. گویا آقایان باورشان شده که با هر روشی می‌توان کار کرد.

عابدینی در خصوص اینکه آیا مشترک بودن اسپانسر سه باشگاه پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی غیرقانونی است یا نه، خاطرنشان کرد: فیفا می‌گوید که باشگاه‌ها در منافع مشترک نباشید. اینجا بحث منافع نیست و بحث درآمد است. شاید جایی باشد که منافع از یک منبع شکل بگیرد، اما از یک کاسه نباشد. البته که اینجا سه باشگاه از یک کاسه پول می‌گیرند! از سوی دیگر وزارت ورزش حق تیمداری ندارد که بخواهد تا این اندازه مدافع مدیریت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال باشد. یک روز می‌گویند ما حق تیمداری و کمک به این تیم‌ها را نداریم و حالا از آن طرف غش کرده‌اند تا مدیران مدنظرشان موفق شوند و برای خودشان کارنامه درست کنند.

وی در خصوص ماجرایی که طاهری تبلیغات ورزشگاه آزادی را در اختیار گرفته بود، گفت: من مانده‌ام که آقایان چطور می‌توانند در ورزشگاه برای خودشان مانیتور تبلیغاتی بیاورند. به طور مثال برای بازی ایران و قطر، ما میزبان بودیم، ورزشگاه برای ایران بود، اما تبلیغات را AFC آورده بود و ما هم نمی‌توانیم چیزی بگوییم. حالا آقایان در یک بازی این فصل کل ورزشگاه در اختیار خودشان گرفته بودند. ما که پرسیدیم چرا این اتفاق افتاده ابتدا گفتند حراست این کار را کرده است، یک بار گفتند دست حفاظت بوده و آخر ما نفهمیدیم چه کسی در آن بازی برای خودش تبلیغ کرده است. بعد که پیگیر ماجرا شدیم متوجه شدیم مدیریت باشگاه پرسپولیس این کار را کرده است. خب آقایان شما در آن بازی «شو آف» کردید و وقتی تا این اندازه شور قضیه را در می‌آورید این طور نتیجه عکس می‌گیرد که با اسپانسر خودتان هم به مشکل می‌خورید.

سرپرست سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال افزود: اکنون که می‌بینید این اتفاقات و حاشیه‌ها به وجود آمده و آقایان شلوغ کرده‌اند، به این دلیل است که امسال تعهدات سنگین است. کسی که قرارداد بسته تعهدات سنگین و سوری نوشته که اکنون نمی‌تواند آنها را عملی کند. خب وقتی این اتفاق رخ می‌دهد، باید روشی برای صلح پیدا کرد، نه اینکه مشکل جدیدی ایجاد کنید. اکنون در قرارداد پرسپولیس با سامانه هواداری‌اش ۲۱ مورد جریمه در نظر گرفته است که پیمانکار یا نفر دوم این قرارداد، می‌تواند باشگاه‌ها را مورد پیگرد خودش قرار دهد و نیازی به شکایت به جای دیگری ندارد! این یعنی اصلاً نیازی به قانون نیست و پیمانکار خودش مستقیماً جریمه می‌کند و نیازی به بردن شکایتش به جای دیگری ندارد. اگر بازیکن مصاحبه کند، تبلیغ داشته باشد، مدیریت بخواهد مصاحبه‌ای کند و موارد دیگری که در قرارداد آمده شامل جریمه می‌شود. جریمه‌هایی که از ۵ تا ۷۰ درصد است و وقتی آنها را جمع کنید هزار درصد جریمه می‌شود!

عابدینی ادامه داد: آقایان حالا بگویند که چرا قرارداد را به این شکل بسته‌اند؟ به این دلیل که یک روز نیازمند پول بودند و این پول باید به شکلی تأمین می‌شد که تن به این قرارداد داده‌اند. اگر حرف‌ها موشکافانه زده شده بود، می‌شد تمام حاشیه‌ها را جمع کرد و حالا هم که این اتفاقات افتاده، آقایان می‌ترسند که نتوانند تأمین بودجه کنند. حالا با این شرایط و با این جریمه‌ها، ممکن است باشگاه پرسپولیس نه تنها پولی نگیرد، بلکه جریمه هم شود. با این قرارداد سر پرسپولیس بلاهای بسیاری خواهد آمد و این اتفاقی است که برای استقلال رخ نمی‌دهد یا بلاها بسیار کمتر است. چون توفیقی بخشی از قرارداد را با این سامانه تغییر داد و دو سه ماده را تغییر دادند و بعد قرارداد را امضا کردند. مسئولان باشگاه استقلال مقابل آنها ایستادند و وقتی طرف قرارداد دید شرایط به این شکل است، تغییرات را تأیید کرد. حالا طاهری که همه چیز را شلوغ کرده و این «شو آف» را راه انداخته، ببینید در جایگاه VIP ورزشگاه کنار چه کسی نشسته است!

انتهای پیام/

بر چسب ها:
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گزارش تصویری

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب